Logo - spektakl Klimakterium Elżbiety Jodłowskiej

Dorota Wierzbicka Matarrelli

Jako:
Klimakterium 2 czyli menopauzy szał:
Angela

Urodziła się w 1963 r. we Wrocławiu. W 1986 r. ukończyła PWST w Krakowie, otrzymując pierwszą nagrodę aktorską na Międzynarodowym Festiwalu Dyplomów Szkół teatralnych w Białym Stoku. W latach 1986 – 87 występowała w Teatrze Ziemi Pomorskiej w Grudziądzu, gdzie zagrała m.in. rolę Elizy Doolittle w Pigmalionie G.B. Showa. W latach 1987 – 89 w Teatrze J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. zagrała m.in. w Pluskwie, Woyzecku oraz w Pokjówkach w reż. M. Pawlickiego (za rolę Solange otrzymała nagrodę Aktorka Roku 1989 w Plebiscycie Publiczności).

W latach 1989 – 91 była aktorką Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze, gdzie zagrała m.in. monodram Fabularasa. W 1991 r. odbyła staż w Odin Theater E. Barba w Holstebro (Dania). W latach 2002 – 2007 w Teatrze Nowym we Wrocławiu zagrała w Szczęśliwym wydarzeniu, Fikcyjnym małżeństwie, Leonsie i Lenie w Skazanej.

Od roku 2007 rozpoczęła współpracę z Teatrem Komedia we Wrocławiu, gdzie gra w spektaklach Z rączki do rączki, Życie szkodzi zdrowiu, Boeing Boeing oraz Pomoc domowa.

Od roku 2010 współpracuje także z Teatrem Małym we Wrocławiu, gdzie można ją zobaczyć w Tangu, Królu Edypie i Ferdydurke. Od 2005 r. rozpoczęła swoją przygodę z filmem.

Zagrała m.in. Matkę Tomka w Świnkach w reż. R.Glińskiego, Matkę Magika w Jesteś Bogiem w reż. L. Dawida, Beatę w Dniu kobiet w reż. M. Sadowskiej, oraz mniejsze role w serialach m.in. Fala zbrodni, Świat według Kiepskich, Tango z aniołem, Licencja na wychowanie, Prawo Agaty, O mnie się nie martw, Druga szansa, Pierwsza miłość, Galeria, Wydział kryminalny, czy filmach Sztuczki i Droga do raju.

Zobacz DEMO teatralne i filmowe Doroty Wierzbickiej Matarrelli na YOUTUBE.